loga 03 

 

 

 

Konsulat Generalny RP w Manchesterze zmienia swoją siedzibę. Nowe, większe i nowoczesne biuro będzie mieściło się w biurowcu Manchester One przy Portland Street 51, w samym centrum Manchesteru.


Lokalizacja

Nowy Konsulat Generalny umiejscowiony będzie w ścisłym centrum, tuż obok dwóch stacji kolejowych Manchester Oxford Road i Manchester Piccadilly oraz dworca autobusowego. W pobliżu siedziby konsulatu znajdują się: zajezdnia autobusowa, przystanki tramwajowe oraz płatny parking.

Ci z Państwa, którzy odwiedzali nasz urząd w przeszłości, nie będą mieli problemu z odnalezieniem nowej lokalizacji – biuro przy Portland Street mieści się 5 minut spacerem od starej siedziby w Rodwell Tower przy Piccadilly 111.

Nowy urząd

Nowy urząd jest w pełni przystosowany do potrzeb naszych interesantów, zaprojektowany dla ich wygody. Sala obsługi interesantów mieści się na parterze budynku. Będziecie Państwo mieli do swojej dyspozycji przestronną i wygodną poczekalnię. Jeżeli odwiedzicie nas Państwo z dziećmi, będą mogły one skorzystać z pokoju zabaw, gdzie znajdą się telewizor, zabawki i książki. Nie zabraknie też specjalnie przystosowanego pomieszczenia dla rodziców z małymi dziećmi, w której będzie możliwe przewinięcie dziecka. Urząd będzie przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

W nowej placówce będą Państwo mieli do dyspozycji pięć okienek paszportowych i jedno okienko prawne. Dodatkowo stworzony będzie specjalny pokój spotkań, do omawiania na osobności spraw wymagających większej dyskrecji. Zwiększona liczba otwartych okienek zapewni szybką i bezstresową obsługę, która będzie się odbywała na siedząco, aby mieli Państwo komfort i więcej miejsca na wypełnianie wniosków.

Sala obsługi interesantów będzie umiejscowiona na parterze budynku i będzie posiadała odrębne wejście, m.in. z wjazdem dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. Nasi interesanci będą mogli czuć się bezpiecznie w urzędzie, gdyż wzmożona będzie ochrona biura zapewniona przez firmę ochroniarską.

Funkcjonowanie urzędu podczas przeprowadzki: Tymczasowe Centrum Obsługi


Podczas przeprowadzki między 16 grudnia 2013 roku a 6 stycznia 2014 roku, urząd będzie nieczynny. Stworzone zostanie Tymczasowe Centrum Obsługi, które będzie działało w sprawach wymagających natychmiastowej interwencji konsula.


W związku z tym, że pracownicy urzędu stają w najbliższym czasie przed skomplikowanym logistycznie i organizacyjnie oraz czasochłonnym zadaniem przenosin urzędu , informujemy, że w dniach 16 grudnia 2013 r. – 6 stycznia 2014 r. urząd będzie NIECZYNNY. Nie będzie możliwości składania wniosków o paszporty, ani spotkania w sprawach prawnych.

W dniach 16 – 20 grudnia br. będzie możliwe jedynie odebranie gotowych paszportów w dotychczasowych godzinach przyjmowania interesantów.

W sprawach nagłych, niecierpiących zwłoki i wymagających natychmiastowej interwencji konsula będzie można skorzystać z usług Tymczasowego Centrum Obsługi, które będzie mieściło się w budynku starej siedziby konsulatu przy Piccadilly 111 na 13 piętrze. W centrum będzie można uzyskać pomoc prawną i wyrobić paszport tylko w udokumentowanych skrajnych przypadkach (dotyczących zagrożenia życia i zdrowia lub zgonu członka rodziny).

UWAGA!
Tymczasowe Centrum Obsługi będzie działać w małym składzie i reagować tylko i wyłącznie w sprawach uznanych przez konsula za pilne.

Godziny pracy Tymczasowego Centrum Obsługi:
23, 24, 27, 30, 31 grudnia 2013 r. – 9:30 – 13:30
2 stycznia 2014 r. – 11:00 – 15:00
3 stycznia 2014 r. – 9:30 – 13:30

Informujemy, iż w trakcie przeprowadzki urzędu , można wnioskować o dokumenty paszportowe w działających normalnie konsulatach w Edynburgu i Londynie.

Kontakt

Kontakt z Tymczasowym Centrum Obsługi będzie można nawiązać telefonicznie dzwoniąc pod numer 07769 975 719lub mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wszystkie dotychczasowe stacjonarne numery telefonów i adresy e-mailowe będą w tym okresie wyłączone z użytku.

Zapisy na spotkania

Zapisy na spotkania na platformie E-KONSULAT będą wyłączone do dnia 6 stycznia 2014 roku. O uruchomieniu nowej puli terminów na spotkania prawne i paszportowe będziemy Państwa informować na naszym portalu internetowym.

W związku z tym, że przeprowadzka urzędu konsularnego w okresie świąteczno-noworocznym jest ogromnym wyzwaniem dla wszystkich pracowników urzędu, bardzo prosimy o wsparcie i zrozumienie.

Obiecujemy, że już niedługo zobaczymy się w nowoczesnej i komfortowej przestrzeni przy Portland Street 51.

Polish English

Wspomóż nas

 

        


MULTICULTURAL ORGANISATION

              CHALLENGER

    IS A REGISTERED CHARITY

   NUMBER 1145143

Challenger You Tube Channel

Sponsorzy i Partnerzy

 charity commisionlottery fundkonsulat manchesterGVOCNCVSCommunity Foundation

             cooperative    gateshead carers  icos polnews