kredkiOd września 2013 w Anglii wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące usprawiedliwiania nieobecności uczniów i udzielania zgody na wyjazdy w czasie roku szkolnego .

Już od września każdy dyrektor szkoły będzie mógł nałożyć na rodziców lub opiekunów dziecka karę grzywny za nieusprawiedliwione obecności .

Do 1 września 2013 każdy dyrektor szkoły może udzielać zgody na wakacje rodzinne w uzasadnionych , ważnych przypadkach. Uzyskanie takiej zgody będzie bardzo trudne, a rząd wprowadza limit nieobecności uczniów do 10 dni podczas trwania roku szkolnego.

Rodzice lub opiekunowie , którzy nie będą dbali o to aby ich pociechy chodziły do szkoły mogą być ukarani karą grzywny nawet £120.

Jeśli na rodzica zostanie nałożona kara i zapłaci ją w ciągu 28 dni to zpłaci on £60 , jeśli jednak przekroczy ten termin może zapłacić nawet £120.

Podanie o urlop należy złożyć na około 2 tygodnie przed planowanym wyjazdem.

Szkoły będą mogły odmówić udzielenia zgody na wyjazd dziecka podczas trwania roku szkolnego. Dyrektorzy mają podejmować decyzje o udzieleniu zgody na wyjazd bardzo ostrożnie, podchodząc do każdej prośby indywidualnie, biorąc pod uwagę między innymi: frekwencję, osiągniecia ucznia, powód wyjazdu, jak często rodzice proszą o udzielenie takiej zgody itp.

Pamiętajmy : wykształcenie naszych dzieci to ich przyszłość, dbajmy zatem aby chodziły do szkoły, nie zwalniajmy ich jak tylko mamy ochotę gdzieś wyjechać, a napewno nie będziemy mieli kłopotów o których piszemy w tym artykule.

Polish English

Wspomóż nas

 

        


MULTICULTURAL ORGANISATION

              CHALLENGER

    IS A REGISTERED CHARITY

   NUMBER 1145143

Challenger You Tube Channel

Sponsorzy i Partnerzy

 charity commisionlottery fundkonsulat manchesterGVOCNCVSCommunity Foundation

             cooperative    gateshead carers  icos polnews